کودکم را در چند سالگی به مهد بسپارم؟

کودکم را در چند سالگی به مهد بسپارم؟

ایسنا: معاون آموزش ابتدايي وزير آموزش و پرورش گفت: در آخرين مصوبه شوراي عالي آموزش و پرورش، صدور مجوز، تدوين محتواي آموزشي و نظارت بر مراكز پيش دبستاني توسط وزارت آموزش و پرورش صورت مي‌گيرد و اين مراكز بر اساس نوع امكانات خود مي‌توانند نونهالان را ثبت‌نام كنند.

 

کودکم را در چند سالگی به مهد بسپارم؟ - تصویر 1

 

فاطمه قربان در گفت‌وگو با خبرنگار «آموزش و پرورش» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با بيان اين كه هنوز قانون مربوط به پيش‌دبستاني ارائه نشده است، گفت: با توجه به اين كه اصلاح ساختار نظام آموزش و پرورش بايد به طور كامل تصويب و اعلام شود، پيش‌دبستاني هنوز رسمي نشده است لذا آموزش و پرورش هيچ گونه تعهدي در اين باره ندارد.

 

وي ادامه داد: بر اساس برنامه‌هاي وزارت آموزش و پرورش، مراكز پيش دبستاني همانند سال‌هاي پيش كار خود را ادامه مي‌دهند و ورود نونهالان پيش‌دبستاني اختياري بوده و با توجه به امكانات مدارس صورت مي‌گيرد.

 

قربان تصريح كرد: وزارتخانه به دنبال آن است كه مراكز پيش دبستاني در دبستان‌ها ادغام شود، اما اين كار به فضاي لازم، امكانات، نيروي انساني متخصص و همچنين اعتبارات كافي است و چون اين دوره‌ها هنوز به صورت رسمي و قانوني در نيامده است، اجراي آن همانند سال‌هاي پيش خواهد بود.

 

معاون آموزش ابتدايي وزارت آموزش و پرورش در پايان خاطرنشان كرد: محتوا و كتب آموزشي پيش‌دبستاني تدوين شده است و پس از تصويب نهايي اصلاح ساختار نظام آموزشي كشور اعلام و اجرا خواهد شد.

 

وي با بيان اين كه سن ورود به دوره پيش‌دبستاني چهار و پنج سال تمام است، گفت: خانواده‌ها در صورت تمايل مي‌توانند فرزندان خود را پس از پايان چهار سالگي در مراكز پيش‌دبستاني ثبت‌نام كنند.

 

کودک
مهد
پیش دبستانی
اختیاری
والدین
آموزش و پرورش
مدارس
نونهالان
خانواده
کتب درسی
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه