نگذارید کودک شما را دور بزند. محمود بیات روانشناس عمومی اظهار داشت: دروغ گویی یکی از رفتار های شایع در میان کودکان بوده که به دلیل تحریف و پنهان حقیقت گفته شده و معمولاً در سن قبل از 3 سالگی کودک بدون شناخت از معنی و حدومرز دروغ اقدام به گفتن مطالب غیر واقعی و اغراق آمیز می کند. به گزارش تبیان به نقل از باشگاه خبرنگاران وی در ادامه گفت: همزمان با افزایش سن کودک قدرت مهارت او بالا رفته و قادر بوده تا اشتباه خود را به دوش کسی دیگر انداخته تا خود را بی گناه نشان دهد. بیات افزود: دروغ گویی کودکا ...

نگذارید کودک شما را دور بزند

 
title

محمود بیات روانشناس عمومی اظهار داشت: دروغ گویی یکی از رفتار های شایع در میان کودکان بوده که به دلیل تحریف و پنهان حقیقت گفته شده و معمولاً در سن قبل از 3 سالگی کودک بدون شناخت از معنی و حدومرز دروغ اقدام به گفتن مطالب غیر واقعی و اغراق آمیز می کند.

به گزارش تبیان به نقل از باشگاه خبرنگاران وی در ادامه گفت: همزمان با افزایش سن کودک قدرت مهارت او بالا رفته و قادر بوده تا اشتباه خود را به دوش کسی دیگر انداخته تا خود را بی گناه نشان دهد.

بیات افزود: دروغ گویی کودکان به دلایل بسیاری از جمله الگوبرداری از رفتار والدین، حقارت، عدم اعتماد به نفس، اختلالات شخصیت صورت گرفته و دارای نشانه هایی نظیر استرس، حرف های متناقض، آب و تاب در تعریف موضوع است.

این روانشناس در پایان تاکید کرد: هرگز والدین نباید کودک خود را دروغ گو خطاب کرده و باید برای گفتن حقیقت هر چند که به ضرر والدین باشد نیز او را مورد تشویق قرار داده و فواید راست گویی و مضرات دروغ گویی را به او یاد دهند.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه