افکارنیوز: بدون تردید مسافرت هوایی با نوزاد شیرخوار یكی از مسائلی است كه زوجهایی كه به تازگی صاحب فرزند شده اند در هنگام مسافرت با آن روبرو می شوند.

افکارنیوز: بدون تردید مسافرت هوایی با نوزاد شیرخوار یكی از مسائلی است كه زوجهایی كه به تازگی صاحب فرزند شده اند در هنگام مسافرت با آن روبرو می شوند. بعضی از زوجها ترجیح می دهند برای مسافرت با نوزاد خود از هواپیما استفاده كنند. دلیل آن این است كه هواپیما سریع تر از هر وسیله دیگر به مقصد می رسد و طولانی بودن مسیر مادر و كودك را خسته نمی كند. البته در بعضی از شرایط به ویژه رفتن به سفرهای خارج از كشور استفاده از هواپیما الزامی است. مسافرت هوایی برای مادر و نوزاد محدودیت هایی را ایجاد می كند اما با رعایت كردن یك سری نكات هیچ مشكلی در این سفر بوجود نخواهد آمد.

سن مناسب برای نوزاد در سفر هوایی

در مورد سفر هوایی نوزادان زیر یك سال، باید مسایل پزشكی و ایمنی رعایت شود. پزشكان به والدین توصیه می كنند نوزاد را در ماه اول زندگی به سفر هوایی نبرند. در طی این مدت نوزاد تلاش می كند تا خودش را با زندگی خارج از رحم مادر تطبیق دهد. در این مدت علایم بیماری در نوزادان بسیار پنهانی است و به راحتی خود را نشان نمی دهند.

وسایل مورد نیاز نوزاد در طول سفر

در یك ساك دستی وسایلی را كه در طول پرواز مورد نیاز هستند را قرار دهید و آن را همراه با خود به داخل هواپیما ببرید. تعدادی پوشك، شیشه شیر، شیر خ��ك، پستانك، یك دست لباس، یك شیشه آب معدنی و یا آب جوشیده شده و تعدادی اسباب بازی برای سرگرمكردن نوزاد.
البته باید به خاطر داشته باشید كه در هواپیما اجازه بردن مایعات بیشتر از ۱۰۰ میلی گرم را ندارید و برای بردن مایعات بیشتر باید اقدامات خاصی انجام شود و شما باید از كیسه های مخصوص كه باید آن را از خود فرودگاه تهیه كنید، استفاده كنید.

مكان و زمان مناسب برای پرواز

بهتر است قسمت جلو هواپیما و صندلی های مجاور دیواره هواپیما را رزرو كنید. جلو هواپیما فضای بیشتری وجود دارد و نشستن در این قسمت برای شما و نوزاد شما راحت تر است. ترجیحاً از پروازهای شب استفاده كنید تا نوزاد شما راحت تر بخوابد. اگر احساس می كنید كه میتوانید نوزاد را در صندلی مخصوص خودش بهتر نگهداری كنید، صندلی او را همراه خود بیاورید و در صندلی مجاور خود قرار دهید. در این مورد دقت كنید كه پهنای صندلی نوزاد نباید بیشتر از ۴۰ سانتی متر باشد. اگر تمایل دارید تا از صندلی مخصوص نوزاد استفاده نكنید، در طول پرواز او را در بغل خود نگه دارید و كمربند ایمنی مخصوص را ببندید.

مراقب گوش های نوزاد باشید

زمانی كه هواپیما در حال بلند شدن وفرود آمدن است در داخل كابین هواپیما تغییر سریع فشار هوا باعث می شود تا به گوش میانی نوزاد فشار وارد كرده و ایجاد درد و ناراحتی می كند. بنابراین برای جلوگیری از این مشكل بهترین كار این است كه هنگام بلند شدن هواپیما و موقع فرود آمدن به نوزاد خود شیر بدهید. البته می توانید شیشه شیر یا پستانك را برای مكیدن در دهان او بگذارید. مكیدن به نوزاد كمك میكند تا به گوش نوزاد كمتر فشار وارد شود. چنانچه نوزاد شما دچار سرما خوردگی و یا عفونت گوش میانی و هر نوع مشكل تنفسی دیگر است، قبل از مسافرت با پزشك او مشورت كنید.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه