مامان منو ماساژ بده

مامان منو ماساژ بده

نعیمه جلالی نژاد: لمس کردن، اولین شکل ارتباط غیرکلامی است که نوزاد دریافت می کند. لمس کردن برای رشد طبیعی ضروری و لازم است. والدین می توانند با ماساژ عاشقانه نوزادشان را لمس کنند. تحقیقات نشان می دهد، ماساژ لمسی نوزاد می تواند اثرات مثبتی بر احساسات بین نوزاد و والدین داشته باشد.

 

مامان منو ماساژ بده - تصویر 1

 

فواید ماساژ نوزاد بسیار زیاد است و علاوه بر ايجاد و تقويت دلبستگی، محبت و ارتباط خوبي براي نوزاد ایجاد می کند كه یک عمر ادامه پیدا خواهد کرد. ماساژ نوزاد به تنظیم سیستم گردش خون، تنفس، گوارش و افزایش رشد فیزیکی، رفع قولنج و داشتن خواب آرام هم کمک می کند.

 

 

ماساژ را چگونه شروع کنیم

 

ماساژ باید در محیطی گرم و آرام انجام شود. می توان ماساژ را بعد از حمام روزانه نوزاد انجام داد. با درآوردن انگشت رها و دیگر وسایل تزئینی از دستتان، ماساژ را شروع کنید. چند نفس عمیق بکشید و استرس و تنش را از خود دور کنید تا بتوانید نوزادتان را با آرامش قلبی و عاشقانه ماساژ دهید.

 

کف دستهای‌تان را با روغن هسته انگور یا روغن زیتون چرب کنید و به هم مالش دهید تا گرم شوند.

 

ماساژ را از پاهای نوزاد شروع کنید. یکی از پا ها را در دست تان بگیرید و با دست دیگر که به شکل گرد درآورده اید روی پا بکشید. آرام از ناحیه کشاله ران به سمت انگشتان پا فشار دهید و دست های تان را آرام بکشید. برای هر پا چند دقیقه این کار را تکرار کنید.

 

دست تان را روی پشت نوزاد قراردهید و با دو دست به آرامی از شا��ه ها به طرف پایین بکشید. از پشت سر تا نوک انگشتان پا ضرب ههایی سبک و آرام بزنید.

 

مثل پاها، دستها را نیز ماساژ دهید و دور انگشتان دست نوزاد را نیز ماساژ دهید. نوزاد را بچرخانید ودست تان را دوباره چرب کنید.

 

اگر لازم بود دوباره دست تان را چرب کنید و با حرکات نیم دایره روی شکم نوزاد ماساژ دهید.

 

برای لحظه ای کوتاه دست‌ها را روی قفسه سینه نوزاد قرار دهید و آرامش را به کودک منتقل کنید.

 

ماساژ
نوزاد
دلبستگی
آرامش
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه