سلامت نیوز :نتایج بررسی پرستاران دانشگاه علوم پزشكی تبریز نشان داد كه با توجه به سیاست حداقل لمس، ماساژ برای نوازادان نارس تحت درمان« CPAP » ایمن است


سلامت نیوز :نتایج بررسی پرستاران دانشگاه علوم پزشكی تبریز نشان داد كه با توجه به سیاست حداقل لمس، ماساژ برای نوازادان نارس تحت درمان« CPAP » ایمن است و می‌توان به ماساژ به عنوان مراقبت پرستاری توجه كرد و بدین وسیله به رشد و تكامل نوزاد هم كمك کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نظام پرستاری كشور، استفاده از طب سنتی رو به افزایش است و ماساژ به عنوان روشی برای رشد و تكامل موثر شناخته شده است.

تحقیقات نشان داده است نوزادان نارس در بخش مراقبت ویژه، بسیار كم تحت لمس هستند به همین منظور مطالعه‌ای با هدف تعیین تاثیر ماساژ بر میزان اشباع اكسیژن شریانی نوزادان نارس تحت درمان CPAP توسط نجمه آجودانیان، دكتر سوسن ولیزاده و دكتر محمدباقر حسینی در دانشگاه علوم پزشكی تبریز طراحی و اجرا و در نهمین كنگره سراسری پرستاری كودكان ارائه شد.

برپایه این گزارش نتایج بررسی‌ها نشان داد كه میانگین اشباع اكسیژن خون شریانی در 5، 10، و 15 دقیقه پس از ماساژ در نوزادان نارس به شكم خوابیده بیشتر شد از این‌رو ماساژ می‌تواند از مراقبت‌های پرستاری نو��ادان نارس به شمار آید.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه