غذاهایی که هنگام شیردهی باید پرهیز کرد (2)

غذاهایی که هنگام شیردهی باید پرهیز کرد (2)

نی نی بان: مادران شیرده احتیاج به مواد غذایی دارند اما در این دوره باید یک رژیم غذایی مناسب را انتخاب کنند. مهم نیست شما به چه غذاهایی علاقه دارید، آنچه برای کودکتان ضرر دارد را فراموش کنید. اگر کودکتان نق می‌زند، غذایش را بر می‌گرداند، جوش می‌زند یا گاز معده دارد، به نکات زیر توجه کنید.

 

گندم

 

اگر پس از خوردن یک ساندویچ یا یک بشقاب پاستا کودک شما دچار گریه، درد یا مدفوع خونی شد، می‌تواند دلیلش را در آلرژی او به گندم جستجو کنید. برای این که از آلرژی کودکتان مطمئن شوید، به مدت 2 تا 3 هفته  از خوردن غذاهای حاوی گندم خودداری کنید. اگر نشانه‌های کودکتان افزایش یافت، باید به حذف این ماده در مواد غذایی خود ادامه دهید.

 

غذاهایی که هنگام شیردهی باید پرهیز کرد (2) - تصویر 1

 

لبنیات

 

بیشتر کودکان نسبت به شیر گاو آلرژی دارند. زمانی که شما شیر می‌نوشید یا لبنیات دیگری مانند ماست، بستنی و پنیر می‌خورید، این ذرات آلرژی زا وارد شیر شما می‌شوند. طبق نظر کارشناسان علائم آلرژی یا حساسیت به لبنیات شامل درد و استفراغ، بی‌خوابی و اگزما، خشکی و قرمزی پوست است.

 

برای این که به آلرژی کودکتان آگاهی یابید برای 2 تا 3 هفته لبنیات مصرف نکنید. بعضی از کودکان به شیر بز یا گوسفند نیز عکس‌العمل نشان می‌دهند.

 

غذاهایی که هنگام شیردهی باید پرهیز ��رد (2) - تصویر 2

 

ذرت

 

آلرژی به ذرت در میان کودکان جوان رایج است، اما از کجا می‌توان تشخیص داد که درد و جوش‌های بدن کودکتان نتیجه آلرژی به این ماده است؟ اگر مطمئن نیستید که ذرت موجب آلرژی او شده است، رژیم غذایی خود را به دقت بررسی کنید. درباره تمام چیزهایی که می‌خورید دقیق باشید. نشانه‌های آلرژی کودکتان را نیز دنبال کنید. اگر کودکتان تنها زمانی که شما ذرت مصرف می‌کردید، ناآرامی می‌کرد، بهتر است ذرت را از رژیم غذایی خود حذف کنید.

 

غذاهایی که هنگام شیردهی باید پرهیز کرد (2) - تصویر 3

 

صدف

 

کارشناسان دریافتند که هر چه سابقه آلرژی در خانواده‌ای بیشتر باشد، خطر پیدایی علائم آن برای کودکان بیشتر خواهد بود. به بیان دیگر اگر پدر کودکی به صدف آلرژی داشته باشد، اما شما هیچ مشکلی با خوردن آن نداشته باشید، باید از خوردن این ماده هنگام شیردهی پرهیز کنید.

 

غذاهایی که هنگام شیردهی باید پرهیز کرد (2) - تصویر 4

شیردهی
آلرژی
شیر
گندم
لبنیات
ذرت
صدف
استفراغ
بی‌خوابی
اگزما
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه