شیرین کردن غذای کودکان بدون شکر

شیرین کردن غذای کودکان بدون شکر

نی نی بان: شکی نیست که کودکان عاشق شیرینی هستند (درست شبیه پدر و مادرها) خوشبختانه شما می‌توانید طعم شیرین را به غذاهای خود، بدون آسیب به مواد غذایی، راه دهید.

 

شیرین کردن غذای کودکان بدون شکر - تصویر 1

 

ما در این جا فهرستی از راه‌های شیرین کردن غذاها را بدون شکر برای شما آورده‌ایم. غذاهای زیر یا به طور طبیعی شیرین هستند یا تلخی آن‌ها با موادی دیگر از بین رفته و برای کودکان لذت‌بخش‌تر شده است.

 

نه تنها غذاهایی که در این جا معرفی شده شیرینی طبیعی دارند، بلکه بیشتر آن‌ها حاوی مواد مغذی بسیاری نیز هستند.

 

این بدین معنی است که غذاهای خانگی شما نه تنها کودک‌تان را با طعم شیرین‌اش خشنود می‌کند، بلکه مصرف مواد مغذی را برای او افزایش می‌دهد.

 

چقدر جذاب است! نه؟

 

توجه: ما در این فهرست از عسل استفاده نکرده‌ایم زیرا تا 12 ماه اول باید از دادن عسل به کودکان خودداری کرد.

 

شیرین کننده‌های غذا

 

1.       موز

 

سرشار از پتاسیم و با طعم شیرین و لذت‌بخش‌اش آماده خوردن است. (شما می‌توانید کمی آن را له کنید) اضافه کردن موز به غذای کودک یکی از بهترین راه‌های خوشمزه کردن غذا برای کودکان است. این میوه شریکی برای میوه‌های ترش است که برای پخت و پز نیز مناسب است. (همانطور که در کیک‌های تولد دیده‌اید). ترکیب آن با آواکادو، سبزیجات و حتی گوشت (مرغ، موز و برنج قهوه‌ای) به طرز شگفت‌انگیزی خوب است.

 

2.      سیب

 

شما می‌توانید یک سیب شیرین را به عنوان دسر یا  به صورت پوره به تنهایی بخورید یا به عنوان شیرین کننده غذاهای دیگر استفاده کنید. سس سیب خانگی را با میوه یا غذاهای ترشی که کودک‌تان آن را پس می‌زند، مخلوط کنید. (برای مثال سس سیب و کلم برکلی بی‌نظیرند.) می‌توانید سیب را مانند موز به غذاهای دیگر اضافه کنید و آن را بپزید.

 

3.     گلابی

 

برای این که به لیست غذای کودک‌تان کمی تغییر دهید، می‌توانید به جای سیب، گلابی را به غذا اضافه کنید. گلابی رسیده و آبکی احتیاجی به پختن ندارد. فقط کافی است آن را له کنید یا پوره آن را با غذاها ترکیب کنید.

 

4.     سیب‌زمینی شیرین

 

همانطور که از اسم‌اش پیداست، این سبزی چند کاره به علت طعم شیرین‌اش، کودک شما را خشنود خواهد کرد. آن را با سبزیجات دیگر مخلوط کنید یا از آن برای ایجاد طعم‌ای شیرین یا غذای انگشتی کودک‌تان استفاده کنید.

 

5.     شیر مادر

 

شیر مادر به طور طبیعی طعم‌ای شیرین دارد. با اضافه کردن آن به غذاهای جامد کودک‌تان نه تنها شیرینی را به غذای او بلکه طعم‌ای آشنا که ممکن است کودک‌تان را به خوردن غذاهای جدید تشویق کند، راه می‌دهید.

 

6.      پودر وانیل

 

ما اخیرا فواید پودر وانیل را کشف کرده‌ایم. این ماده شیرین‌ای خاصی را به غذای کودک‌تان می‌دهد که برای غذاهای ترش و پخت و پز عالی است. دقت کنید که انواع مختلف آن را نخرید. پودر خالص وانیل تنها چیزی است که شما به آن احتیاج دارید.

 

7.     هویج

 

اگر چه هویچ به شیرینی سیب‌زمینی شیرین نیست اما می‌تواند طعم ترش یا تلخ غذا را از بین ببرد. شما می‌توانید آن را تکه کنید، با فویل بپیچید و در فری با دمای 375 قرار دهید. شیرینی آن با این روش بیشتر می‌شود.

 

8.     چغندر

 

شاید هنگامی که به غذاهای شیرین می‌اندیشید، چغندر به ذهن‌تان نرسد، اما چغندر با رنگ خوشایند و ارزش غذایی خاصی که دارد کودک شما را راضی خواهد کرد. (کودکان از رنگ ارغوانی آن لذت می‌برند، فقط فرش‌ها را با پارچه‌ای بپوشانید و بهترین پیش بند کودک‌تان را استفاده نکنید.) مخلوط چغندر با سبزیجات تلخ یا حتی میوه‌های ترش فوق‌العاده می‌شود. سیب سبز و پوره چغندر نیز خوشمزه است و به عنوان سس گوشت استفاده می‌شود.

 

9.      دارچین / جوز

 

اگر چه شیرین نیستند اما چیزی در آن‌ها وجود دارند که طعم تلخ را دلپذیر می‌کنند. ما آن‌ها را در همه چیز، از پوره میوه گرفته تا سبزیجات و سوپ می‌ریزیم. (پدر و مادرم دارچین را در قهوه می‌ریزند و واقعا دیگر احتیاجی به شکر ندارند.)

 

10.   میوه‌های خشک شیرین نشده

 

شما می‌توانید میوه‌های خشک مانند زردآلو را با خیساندن‌ در آب گرم یا آب سیب بازسازی کنید. بعد از آن شما می‌توانید آنها را با میوه یا پوره سبزیجات یا در پخت و پز استفاده کنید.

 

11.   پختن سبزیجات

 

یک راه برای شیرین کردن سبزیجات، کباب کردن آن‌ها است. آن‌ها را خرد کنید، با روغن زیتون مخلوط کنید و در دمای 375 درجه اجاق بپزید. این روش قند طبیعی آن را در می‌آورد و شما را از علاقه کودک‌تان به آن شگفت‌زده خواهد کرد. سبزیجاتی مثل شلغم برای این روش مناسب‌اند.

 

12.  روغن نارگیل

 

این یکی از روش‌های مورد علاقه من برای شیرین کردن غذاها است. بر خلاف روغن‌های سرخ‌کردنی دیگر، روغن نارگیل طعم‌ای خوشمزه دارد که با پختن از بین نمی‌رود. به علاوه سرشار از مواد مغذی است که کودک‌تان به آن‌ احتیاج دارد.

 
شیرین
شکر
موز
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه