ریفلاکس معده ناشی از آلرژی غذایی است

ریفلاکس معده ناشی از آلرژی غذایی است

خبرگزاری ایسنا: آلرژی به پروتئین شیرگاو در بروز مشکلات آلرژیک در شیرخوار نقش مهمی دارد.

 

ریفلاکس معده ناشی از آلرژی غذایی است - تصویر 1

 

دکتر مهری نجفی فوق تخصص گوارش کودکان گفت: ریفلاکس به برگشت محتویات معده به مری گفته می‌شود. در تشخیص افتراقی ریفلاکس، آلرژی به پروتئین شیر گاو نقش مهمی در بروز مشکلات آلرژیک در شیرخواران دارد.

 

وی افزود: درگیری مری ممکن است از سن شیرخوارگی ایجاد شود. علائم بیماران می‌تواند بصورت استفراغ متناوب، اجتناب از خوردن، دل درد و اختلال خواب باشد. هم چنین در مواردی که یک بیمار با علائم ریفلاکس پاتولوژیک به درمان‌های مرسوم ریفلاکس جواب ندهد مربوط به آلرژی غذایی است.

 

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران تصریح کرد: در شیرخواران کوچک‌تر از یک سال که با تظاهرات ریفلاکس پاتولوژیک مراجعه می‌کنند، 40 درصد آلرژی به پروتئین شیرگاو دارند. لذا در این گروه سنی توصیه می‌شود قبل از اینکه درمان‌های فارماکولوژیک ریفلاکس شروع شود، خصوصا در شیرخوارانی که اتوپی هستند یا سابقه آلرژی در خانواده آنها وجود دارد، باید پروتئین شیر گاو از رژیم غذایی مادر حذف شود.

 

این فوق تخصص گوارش کودکان اظهار کرد: در کودکانی که علائم ریفلاکس در آنها به صورت مزمن وجود دارد باید بیشتر ارزیابی شوند. ضمن اینکه ارزیابی رادیولوژیک و آزمایشگاهی مناسب است، اکثریت این بیماران نیاز به اندوسکوپی و بیوپسی دارند.

شیر
گاو
آلرژی
رفلاکس
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه