شهرزاد: فکر نکنید که اسباب‌بازی‌ها اگر به چشم شما خوشگل و زیبا می‌آیند می‌توانید آن را بخرید. باید حواستان باشد که هر اسباب‌بازی متناسب با سن کودک انتخاب شود. توصیه‌های زیر را در انتخاب اسباب‌بازی متناسب با نوزادان،کودکان نوپا و پیش دبستانی‌ها به خاطر داشته باشید:. دنبال اسباب‌بازی‌هایی باشید که به اندازه کافی محکم هستند و از جنس مرغوبی درست شده‌اند. کودکان در این سنین تمایل دارند که اسباب بازی را فشار دهند، بچرخانند، پرت کنند و اغلب سعی کنند آن‌ها را وارد دهانشان کنند. در صورتی‌که از عر ...

 شهرزاد: فکر نکنید که اسباب‌بازی‌ها اگر به چشم شما خوشگل و زیبا می‌آیند می‌توانید آن را بخرید. باید حواستان باشد که هر اسباب‌بازی متناسب با سن کودک انتخاب شود.

 

توصیه‌های زیر را در انتخاب اسباب‌بازی متناسب با نوزادان،کودکان نوپا و پیش دبستانی‌ها به خاطر داشته باشید:

 

راهنمای انتخاب اسباب بازی، کدام بازی برای چه سنی؟ - تصویر 1

 

 

  • دنبال اسباب‌بازی‌هایی باشید که به اندازه کافی محکم هستند و از جنس مرغوبی درست شده‌اند. کودکان در این سنین تمایل دارند که اسباب بازی را فشار دهند، بچرخانند، پرت کنند و اغلب سعی کنند آن‌ها را وارد دهانشان کنند. در صورتی‌که از عروسک استفاده می‌کنید، اطمینان حاصل کنند که اجزاء چشم، دست و پا، دم و... آن به راحتی جدا نمی‌شود. در مورد ماشین‌های اسباب‌بازی هم تایرها و در صورت باز و بسته شدن، درب‌های اسباب‌بازی چک شود.

 

  • از به کار بردن اسباب‌بازیهایی که برای کودکان سنین بالاتر ساخته شده است، پرهیز کنید چرا که ممکن است از قطعات کوچکی تشکیل شده باشد و خطراتی را برای کودکان کوچکتر به همراه داشته باشد. مطمئن شوید که لبه‌ها، گوشه‌ها، دندانه‌ها و اجزاء اسباب بازی به اندازه کافی بزرگ هستند که وارد دهان فرزندتان نشوند یا در گلو گیر نکنند.

 

 

  • هراز چند گاهی اسباب‌بازی‌های فرزندتان را بررسی کنید تا مطمئن شوید نشکسته یا ترک نخورده‌اند که احتمال شکستگی داشته باشد یا این‌که قطعاتی از آن در معرض شکستن و جدا شدن قرار نگرفته باشد.

 

 

  • سعی کنید از اسباب‌بازی‌هایی که طناب یا ریسمان‌های بلند دارند، اجتناب کنید. هرگز اسباب‌بازی کودک نوپای خود را دور گردنش نپیچید. حتی در این سنین استفاده از گردنبند هم توصیه نمی‌شود. اسباب‌بازی‌هایی که به کار می‌برید هم ترجیحاً از نوعی نباشد که به شکل آویز در گردن کودک قرار گیرد. استفاده از روبان‌های بلند یا پارچه‌هایی که ممکن است به شکلی دور گردن کودک بپیچد که در تنفس وی اختلال ایجاد کند، برای کودکان این سنین درست نیست.

 

 

  •  از بادکنک‌هایی که احتمال ترکیدن دارند ، استفاده نکنید. به جای آن سعی کنید از بادکنک‌ها یا توپ‌های انعطاف‌پذیر و نرمی استفاده کنید که در عین حال از استحکام و ضخامت کافی برخوردارند. چرا که هم صدای ترکیدگی و هم تکه‌های باقی مانده حاصل از ترکیدگی برای کودک بسیار مضر هستند.

 

 

  • اگر از بادکنک‌های معمولی در تزئین اتاق یا جشن تولد کودک استفاده می‌کنید هرگز اجازه ندهید که وی، خودش آن‌ها را باد کند و همواره در حین بازی با بادکنک مراقب او باشید.

 

 

  •  حداقل قطر توپ، سکه، حلقه یا اجزای گرد انواع اسباب‌بازی‌ها بایستی 5/4 سانتی متر (75/1 اینچ) باشد. در غیر این صورت وسیله مذکور خطر خفگی را برای کودک به همراه خواهد داشت.

 

 

  • انجمن پزشکان اطفال آمریکا توصیه می‌کند برای کودکان 5/1 ساله و کمتر از روروک استفاده نکنید. چرا که استفاده از روروک صرف نظر از کمک اندکی که به راه افتادن کودک می‌کنند، خطرات بسیاری را به دنبال خواهد داشت. این انجمن اعلام کرده است که در بسیاری موارد استفاده از روروک منجر به چپ شدن، افتادن و آسیب‌های جدی در کودک می‌شود. 

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه