راهكار مناسب براي لكه لباس

راهكار مناسب براي لكه لباس

همین پنج دقیقه پیش، بلوز و دامنی را که بعد از یک گِل‌بازی طولانی توی حیاط، دیگر نمی‌شد اسم شان را لباس گذاشت، انداخته بودم توی سبد رخت‌چرک‌ها و یک ظرف میوه جلویش گذاشته بودم تا چند دقیقه، دست از شیطنت کردن بردارد که صدایش بلند شد؛ بلند و کشدار: "مااااااااااااماااااان." ندیده فهمیدم که شاه‌توت‌ها، فاتحه لباسش را خوانده‌اند.

 

شما هم برای از بین بردن لکه‌هایی که هر روز، روی لباس‌های فرزندتان ایجاد می‌شود، دنبال راه‌حل مناسب می‌گردید؟ در ادامه، راهكارهای مناسبی را برای کمک به شما معرفی می‌کنیم.

 

راهكار مناسب براي لكه لباس - تصویر 1 

 

شکلات

 

از آن‌جا که شکلات خوردن بچه‌ها، غیر قابل اجتناب است و حتی اگر خودمان برایشان نخریم، حتما ته کیف دوست و آشنا و حتی غریبه‌های توی تاکسی، اتوبوس، پارک و...،  یک عدد شکلات پیدا می‌شود که با محبت و لبخند، به پسر یا دختر ما تعارف کنند، پس، بد نیست بدانید چه‌طوری لکه شکلات را از روی لباس پاک کنید. راه‌حلش هم خیلی ساده است و توی هر خانه‌ای پیدا می‌شود: یک عدد قیچی.

 

برای از بین بردن اثر شکلات، با لبه قیچی، لکه را به‌خوبی از روی لباس پاک کنید و بعد، لباس  را با آب گرم و مایع دست‌شویی بشویید. اگر باز هم لکه‌ای باقی ماند، لباس را در ماشین لباس شویی بیندازید و با مایع مخصوص لباس‌های رنگی بشویید و تا زمانی که از پاک شدن لکه مطمئن نشده‌اید، لباس را خشک نکنید؛ چون در این صورت، لکه شکلات، دیگر از روی لباس پاک نمی‌شود.  

 

 

لوازم آرایش

 

تا به حال برایتان پیش آمده که پس از یک چرت کوتاه در یک عصر گرم تابستانی، بیدار شوید و ببینید که بچه‌ها از خواب بودن شما، سوءاستفاده کرده و خودشان را با وسایل روی میز آرایش‌تان، سرگرم کرده‌اند؟ خب، مسلم است که نتیجه این ضدحمله، کلی لک رژ لب، ریمل، سایه چشم و...، در رنگ‌های مختلف است که آه از نهاد شما بلند می‌کند؛ اما لازم نیست عصبانی شوید.

 

راه‌حلش، چند قطره مایع دست‌شویی و الکل است. این دوتا را با هم مخلوط کنید و روی لباس که از قبل خیس کرده‌اید، بریزید و با دست‌تان، محل لکه را بسایید. بعد هم لباس را داخل ماشین لباس‌شویی بیندازید. مطمئن باشید وقتی آن را از ماشین درمی‌آورید، هیچ لکه‌ای رویش نخواهید دید.

 

 

سُس گوجه‌فرنگی

 

اگر برای شام، ماکارونی، لازانیا، پیتزا، سیب‌زمینی سرخ کرده یا هر غذای دیگری درست کرده‌اید که برای خوردنش، سس گوجه‌فرنگی هم لازم است، بهتر است قبل از کشیدن غذا، یک لگن آب سرد آماده کنید و چند قطره مایع ظرف‌شویی هم در آن حل کنید تا برای شستن لباس کوچولوها، بعد از خوردن غذا، آماده باشد. لباسی را که با سس گوجه‌فرنگی لک شده، در این آب خیس کنید و با اسفنج روی لکه بکشید تا از بین برود. یادتان باشد برای جلوگیری از بزرگ شدن لکه، همیشه، از وسط لکه شروع به ساییدن کنید.

 

 

روغن

 

خلاف بچه‌ها که وقتی مشغول خوردن ساندویچ، پاستا و سمبوسه هستند، اصلا حواس‌شان به هیچ چیز دیگری نیست، مامان‌ها، دایم، مراقب روغن‌هایی هستند که ممکن است از زیر دست فرزندشان چکه کند و روی لباسش بریزد. حالا اگر با وجود همه احتیاط‌هایی که کرده‌اید، کمی روغن روی لباس ریخت، فوری، کمی پودر مخصوص بچه را روی لکه بپاشید. این کار باعث می‌شود که روغن، جذب پودر شود.

 

اگر روغن، خیلی غلیظ بود، می‌توانید پودر را روی هر دو طرف لکه بپاشید تا کاملا جذب شود. یک تکه چسب پهن را روی لکه مورد نظر بچسبانید و حدود 12 ساعت صبر کنید. سپس، چسب را بردارید و پودرها را پاک کنید. اگر هم‌چنان لکه روغن باقی مانده بود، می‌توانید این کار را دوباره تکرار کنید.

والدین
لکه
شکلات
بچه
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه