نی نی بان: هر چه مطالعات بیشتری راجع به شیر مادر داشته باشید، بیشتر جذب آن می‌شوید. شیر مادر با خاصیت ضد باکتری خود (و تمام ویژگی‌های دیگرش) به عنوان مایعی است «همه منظوره» که برای تغذیه کودک مناسب است. در این‌جا مواردی از جادوی شیر مادر بیان شده است. 1. از کودک در مقابل بیماری‌ها محفاظت می‌کند. خوردن شیر مادر به علت وجود پادتن‌ها (آنتی‌بادی‌ها) سیستم ایمنی بدن کودک را بالا می‌برد و از او در برابر بیماری‌ها محافظت می‌کند یا به او در کاهش علایم یاری می‌رساند. 2. بیماری و مشکلات پزشکی کود ...

نی نی بان: هر چه مطالعات بیشتری راجع به شیر مادر داشته باشید، بیشتر جذب آن می‌شوید. شیر مادر با خاصیت ضد باکتری خود (و تمام ویژگی‌های دیگرش) به عنوان مایعی است «همه منظوره» که برای تغذیه کودک مناسب است.

 

 در این‌جا مواردی از جادوی شیر مادر بیان شده است.

 

جادوی شیر مادر و کاهش خطر اوتیسم - تصویر 1

 

1. از کودک در مقابل بیماری‌ها محفاظت می‌کند. خوردن شیر مادر به علت وجود پادتن‌ها (آنتی‌بادی‌ها) سیستم ایمنی بدن کودک را بالا می‌برد و از او در برابر بیماری‌ها محافظت می‌کند یا به او در کاهش علایم یاری می‌رساند.

 

2.  بیماری و مشکلات پزشکی کودک‌تان را در آینده کاهش دهید. خوردن شیر مادر خطر ابتلا به بیماری‌هایی مانند چاقی، دیابت و سرطان خون را کاهش می‌دهد. یکی از مطالعات اخیر درباره تغذیه با شیر مادر نشان‌دهنده کاهش خطر بیماری‌های گوناگون در کودکان دبستانی ژاپنی است که اضافه وزن داشته‌اند. 

 

3. شیر دادن به کودک برای مادر مفید است. شیر دادن به کودک خطر ابتلا به بیماری‌هایی مانند دیابت، سرطان سینه و سرطان تخمدان را در مادر کاهش می‌دهد.

 

4. حساسیت‌های غذایی را کاهش می‌دهد. طبق تحقیقاتی اخیر از دانشگاه ساتامپتن «دادن غذاهای جامد به کودک در حالی که هنوز شیر مادر می‌خورد و ادامه این کار را تا 17 هفته، ممکن است کودک را از حساسیت‌های غذایی حفظ کند.» محققان بیان می‌کنند که این عمل به سیستم ایمنی بدن کودک یاد خواهد داد که غذاهای جامد نیز سالم هستند و می‌تواند از گسترش حساسیت غذایی جلوگیری کند.

 

5. ممکن است خطر وهم‌گرایی (اوتیسم) را کاهش دهد. دکتر گری استینمن از دانشکده تورو پزشکی استوپتیک در حال تحقیق به روی ارتباط بین سطح‌های پایین‌تر پروتئین به نام عامل رشد شبه انسولین (IGF) در تولد و وهم‌گرایی است. شیر مادر منبع آی جی اف (IGF) است. مطالعات بعدی به تایید این فرضیه می‌پردازد، اما اگر عامل وهم‌گرایی آی جی اف وجود داشته باشد «آی جی افی که از طریق شیر مادر منتقل می‌شود رشد نقص‌های نوزادان را خنثی می‌کند.»

 

6.  از ابتلا به ایدز جلوگیری می‌کند. مرکز کنترل بیماری‌ها (CDC) می‌گوید مادرانی که به ایدز (HIV) مبتلا هستند بهتر است به کودکان خود شیر ندهند اگرچه پروتئین موجود در شیر مادر از نوزاد در مقابل بیماری ایدز محافظت می‌کند. «کمتر از 10 درصد از نوزادانی که از مادران آلوده به بیماری تغذیه می‌کنند مبتلا به ایدز می‌شوند.» (البته نه آن‌هایی که از داروهای ضد رترو ویروسی استفاده می‌کنند که از تکثیر ویروس جلوگیری می‌کند). محقق جنویو فودا از دانشگاه دوک پروتینی کشف کرده است که شیر مادر ویروس ایدز را غیرفعال می‌کند. خوشبختانه تحقیقات بعدی راهی برای استفاده از این پروتئین بیرون از رابطه مادر- فرزندی به‌کار می‌گیرد.

 

تعدادی از مادران نیز از شیر مادر به عنوان روشی طبیعی برای درمان سوزش پوست، اختلال چشم، سوختگی و بریدگی‌ها، گرفتگی بینی و عفونت‌های گوشی استفاده می‌کنند. 

آیا شگفت انگیز نیست که یک مایع می‌تواند این همه خاصیت داشته باشد؟ شما از شیر مادر در چه را‌ه‌های دیگری استفاده کرده‌اید؟

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه