نی نی بان: علت ترس کودکان از آب چیست؟ چگونه می‌توان بر ترس آن‌ها غلبه کرد؟. کودکان با این ترس به دنیا نیامده‌اند. اگر چه این ترس می‌تواند حدود 6 ماهگی آن‌ها و ناگهان رخ دهد. عوامل ساده‌ای می‌تواند موجب این ترس شود. به عنوان مثال دمای پایین آب در حمام یا صداهای بلند در استخر یا حتی ترس شما از آب و شنا کردن. اما این بدان معنی نیست که شما باید تا 6 ماهگی او صبر کنید سپس او را به شنا کردن تشویق کنید. هر چه زودتر او را به آب عادت دهید (در حمام یا استخر، فرقی نمی‌کند) بهتر است. بهتر است او ر ...

نی نی بان: علت ترس کودکان از آب چیست؟ چگونه می‌توان بر ترس آن‌ها غلبه کرد؟

 ترس کودکان از آب و بهترین برخورد والدین - تصویر 1

 کودکان با این ترس به دنیا نیامده‌اند. اگر چه این ترس می‌تواند حدود 6 ماهگی آن‌ها و ناگهان رخ دهد. عوامل ساده‌ای می‌تواند موجب این ترس شود. به عنوان مثال دمای پایین آب در حمام یا صداهای بلند در استخر یا حتی ترس شما از آب و شنا کردن. اما این بدان معنی نیست که شما باید تا 6 ماهگی او صبر کنید سپس او را به شنا کردن تشویق کنید. هر چه زودتر او را به آب عادت دهید (در حمام یا استخر، فرقی نمی‌کند) بهتر است.

بهتر است او را به آرامی با آب گرم آشنا کنید. اگر او از زمانی که در حمام سپری کرد راضی نبود، شاید دلیل‌اش اختلاف دما باشد. بنابراین اول از همه مطمئن شوید که دمای اتاق با دمای آب یکی است. دمای آب باید گرمای مطبوعی داشته باشد اما داغ نباشد(اگر مطمئن نیستید می‌توانید از دماسنج حمام استفاده کنید) عمق آب داخل وان نیز زیاد نباشد. (20 تا 30 سانتیمتر) اگر باز هم کودک شما بهانه‌گیری کرد، آن را برای زمان دیگری بگذارید، شاید کودک شما خسته است یا سعی کنید او را در حمام سرگرم کنید. برای مثال روی شکم یا پاهای او آب بپاشید، فقط دقت کنید روی صورت‌اش نریزد. اگر کودک‌تان احساس کند شما از این کار لذت می‌برید، مطمئنا او هم به شما ملحق خواهد شد. فراموش نکنید که پس از حمام، او را در حوله‌ای گرم و زیبا بپیچید.

اگر می‌خواهید او را به استخر ببرید، سعی کنید اولین حضور شما مثبت باشد. با او در استخر آب‌بازی کنید، بلند سر و صدا کنید، حباب درست کنید. فقط قبل از آن مطمئن باشیدکه آب گرم است. (دمای آب برای کودکانی که 12 هفته‌ سن دارند‌ باید بالای 30 درجه باشد اما اگر کوچک‌تر است، 32 درجه مناسب است.)

زمانی که برای اولین بار با کودک خود وارد استخر می‌شوید، بخندید و با او صحبت کنید. به او نشان دهید که او در این مکان سرگرم خواهد شد. از آن جا که کودک‌تان از شما تاثیر می‌گیرد، ضروری است آرامش خود را حفظ کنید و مثبت باشید. شانه‌های خود را به زیر آب ببرید و کودک خود را در آغوش بگیرید تا آب، سینه او را بپوشاند. او را طوری در آغوش بگیرید که بتواند آزادانه حرکت و کمی احساس مستقل بودن کند. شما همچنین می‌توانید در کلاس‌های آموزش شنا کودکان حضور یابید تا با شیوه درست نگهداری کودک در استخر آشنا شوید.

کودکان به راحتی از آب خسته می‌شوند، بنابراین برای دفعه اول تنها 20 تا 30 دقیقه کافی است. حوله‌ و کلاه پس از شنای کودک‌تان را فراموش نکنید. طبیعی است آن‌ها پس از شنا کردن خسته و گرسنه باشند و برای چند ساعت بخوابند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه