به وسایل دیگران دست نزن!. ناهید ازغندی روانشناس کودک، اظهار داشت: کنجکاوی کودکان برای سرک کشیدن در کیف و وسایل شخصی والدین و حتی افراد دیگر یکی از مشکلات پدر و مادر با فرزند خود بوده که تا سن 3 سالگی این کار معمولا به دلیل حس کنجکاوی و عدم دانستن تفاوت میان داشته‌های خود و دیگران اتفاق می‌فتد. به گزارش تبیان به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان وی در ادامه افزود: بعد از 3 سال نیز در صورت تکرار این رفتار باید از سوی والدین به صورت جدی تر برخورد شده و به او بیاموزند که هر کس مالک وسایل شخصی خود بود ...

به وسایل دیگران دست نزن!

 
title

سلطانیان*** به وسایل دیگران دست نزنناهید ازغندی روانشناس کودک، اظهار داشت: کنجکاوی کودکان برای سرک کشیدن در کیف و وسایل شخصی والدین و حتی افراد دیگر یکی از مشکلات پدر و مادر با فرزند خود بوده که تا سن 3 سالگی این کار معمولا به دلیل حس کنجکاوی و عدم دانستن تفاوت میان داشته‌های خود و دیگران اتفاق می‌فتد.

به گزارش تبیان به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان وی در ادامه افزود: بعد از 3 سال نیز در صورت تکرار این رفتار باید از سوی والدین به صورت جدی تر برخورد شده و به او بیاموزند که هر کس مالک وسایل شخصی خود بوده و می‌بایست با اجازه فرد، آنها را برداشت و همچنین باید یاد بگیرد که این کار به نوعی دزدی محسوب می‌شود.

ازغندی تصریح کرد: اگر این رفتار و عادت زشت کودک مهار نشود، در بزرگسالی به برداشتن پول یا وسایل دیگر از کیف والدین یا دیگران نیز عادت کرده و این امر در نظرش عادی است.

این روانشناس کودک در پایان تاکید کرد: هرگز جمله "تو دزدی" را برای کودک به کار نبرده و در صورت پی بردن او به اشتباهش هر چند که آن کار را نیز انجام داده باشد، وی را تشویق کرده تا از کار خطای خود درس گرفته و دیگر آن را تکرار نکند.

انتهای پیام/


خبرگزاری باشگاه خبرنگاران | آخرین اخبار ایران و جهان

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه