با نوزادتان حرف بزنید تا مغزش بهتر رشد کند

دکتر رهام صادقی:این سازمان قصد دارد به خانواده ها و پرستاران کودک کمک کند تا به پدیده خجالت ناشی از حرف زدن با یک نوزاد که ظاهرا چیزی از زبان و حرفها نمی فهمد، با نشان دادن تاثیر بالایی که برقراری ارتباط با نوزاد در میزان یادگیری و احساسات وی در بزرگسالی از خود به جا می گذارد، غلبه کنند.

سازمانی جدید تمامی فعالیتهای خود را بر روی این موضوع متمرکز کرده تا ثابت کند بیشترین میزان رشد و تکامل مغز انسان در اولین 24 ماه زندگی انجام می گیرد از این رو پدر و مادرها باید تا سن دو سالگی همواره با نوزادان خود حرف بزنند.  آیا باید با نوزادان حرف زد؟ سازمان "با نوزاد خود حرف بزنید" اینچنین فکر می کند. در واقع افراد باید میزان ارتباطات و تعهد خود را نسبت به فرزندشان از دورانی که تنها چند سلول است تا دو سالگی افزایش دهند. این سازمان که بخشی از موسسه خیریه National Literacy بوده و توسط مدیر بازنشسته ای به نام "لیز آتنبرو" تاسیس شده است، فعالیتهای خود را بر این اساس پایه گذاری کرده است که بیشترین بخش رشد و تکامل مغز انسان در اولین 24 ماه از زندگی افراد رخ می دهد.

با نوزادتان حرف بزنید تا مغزش بهتر رشد کند

این سازمان قصد دارد به خانواده ها و پرستاران کودک کمک کند تا به پدیده خجالت ناشی از حرف زدن با یک نوزاد که ظاهرا چیزی از زبان و حرفها نمی فهمد، با نشان دادن تاثیر بالایی که برقراری ارتباط با نوزاد در میزان یادگیری و احساسات وی در بزرگسالی از خود به جا می گذارد، غلبه کنند. یکی از تلاشهایی که در راستای افزایش میزان گفتگو با نوزادان انجام گرفته است تاکید بر تاثیر استفاده از کالسکه های رو به جلو است (کالسکه هایی که نو��اد در آن رو به سوی خیابان دارد نه به سوی فردی که کالسکه را هدایت می کند) این ابزار عابران غریبه را در مسیر دید نوزادان قرار می دهند و از این رو برای برقراری مکالمه موثر با نوزادان کاملا بی استفاده هستند.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه