این حیوان کور رنگ بسیار دیدنی است+ عکس

جام کودک؛

 

این حیوان کور رنگ بسیار دیدنی است+ عکس - تصویر 1این حیوان کور رنگ بسیار دیدنی است+ عکس - تصویر 2این حیوان کور رنگ بسیار دیدنی است+ عکس - تصویر 3

 

این حیوان کور رنگ بسیار دیدنی است+ عکس - تصویر 4

 

امروز در بخش آموزش نقاشی می‌خواهیم کشیدن یک گاو خیلی عصبانی را با هم یاد بگیریم و یک نقاشی زیبا داشته باشیم. راستی بچه‌های خوبم درباره گاوها چه چیزهایی می‌دانید؟ خوب است در مورد این حیوان با بابا و مامان صحبت کنید. خوب حالا به جدول آموزش نگاه کنید و ابتدا با اشکال هندسی، شکل اولیه را ترسیم کنید. یک دایره بزرگ برای بدن و یک دایره کوچک برای کله آقاگاوه می‌گذارید و بعد به ترتیب بقیه اعضای آن را مشخص می‌کنید و به آن فرم می‌دهید. در آخر هم صورت و دست‌ها و پاهایش را می‌کشید. این آقا گاوه یک دهان گشاد و بزرگ دارد و چشم‌هایش بسیار خشن و دو شاخ تیز و پیچیده بالای سرش دارد.

 

بچه‌های عزیزم

همان طور که می‌دانید گاوبازی یکی از مهم‌ترین ورزش‌های ملی کشور اسپانیا به شمار می‌رود. البته در بسیاری از کشورهای دیگر جهان هم این بازی طرفداران زیادی دارد و مردم زیادی به تماشای آن می‌روند. دوستان عزیزم آیا می‌دانید چرا گاو در برابر پارچه رنگی خشمگین می‌شود؟ در پیرامون اسرار گاوبازی مطالب گوناگونی گفته شده است. مثلا می‌گویند که هر چیز قرمز رنگی گاو را به هیجان می‌آورد و خشمگین می‌کند و باعث حمله این حیوان می‌شود. به همین علت فرد گاوباز باید پارچه قرمز رنگی با خود داشته باشد و با مهارت آن را در برابر گاو به حرکت درآورد. ولی حقیقت امر آن است که گاو بازها پارچه‌های دیگری هم با رنگ سفید، زرد، سبز و سیاه استفاده کرده و توانسته‌اند ��او را به هیجان آورند.

 

این حیوان کور رنگ بسیار دیدنی است+ عکس - تصویر 5

 

می‌دانید چرا؟ برای آنکه گاوها اصلا رنگ را تشخیص نمی‌دهند و به اصطلاح کوررنگ هستند. بسیاری از گاوبازها شخصا و به طور اختصاصی این موضوع را امتحان کرده و قبول دارند و برخی از آن ها هم بازی‌های خود را با پارچه‌های سفید رنگ اجرا کرده‌اند. حال ببینیم چه چیز سبب خشم گاو می‌شود؟ آنچه مسلم است رنگ قرمز هیچ تاثیری در خشمگین ساختن گاو ندارد و آنچه در این بازی موثر و مهم است شیوه تکان دادن پارچه در برابر گاو است. پس اگر پارچه سفیدی هم در برابرش به حرکت درآورید به هیجان آمده و از خود عکس‌العمل نشان می‌دهد. حالا دوستان عزیزم نقاشی این آقا گاوه را تمرین کنید و بعد یک منظره زیبا با آن بکشید.

 

این حیوان کور رنگ بسیار دیدنی است+ عکس - تصویر 6

 

 

 

persiankids/ 2014

«برای ارسال نقاشی های زیبای خود این قسمت را کلیک کنید»

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه