اسباب بازی‌های مناسب (9 تا 12 ماهگی)

اسباب بازی‌های مناسب (9 تا 12 ماهگی)
کدوم بازی با نمکه ؟

شهرزاد: نوزادان ۹ ماهه دیگر با خزیدن یا چهار دست و پا رفتن می‌توانند به راحتی حرکت کنند. در این سن نوزادان ممکن است بتوانند با کمک اجسام و صندلی‌ها یا تکیه دادن به دیوار چند قدمی بردارند و به زودی راه رفتن یکی از جدید‌ترین سرگرمی‌های آن‌ها خواهد شد. نوزاد ۹ تا ۱۲ ماهه یاد می‌گیرد چطور از اجسام به عنوان یک وسیله استفاده کند.

 

اسباب بازی‌های مناسب (9 تا 12 ماهگی) - تصویر 1

 

او می‌تواند با یک تکه چوب یا هر چیز دیگری به توپ ضربه بزند یا با قاشقش با تکه‌های غذا بازی کند. بازی‌های دو طرفه در این سن برایش جذاب‌ترند. او را قلقلک بدهید و ببینید چطور سعی می‌کند شما را قلقلک بدهد.

 

منطق او در این سن شکل می‌گیرد و می‌تواند مسائل ساده را حل کند، در این سن او قادر است در یک ظرف را بردارد تا به اسباب بازی که درون ظرف قرار گرفته برسد، تا پیش از این قادر به انجام چنین کاری نبود و احتمالا از تلاش برای رسیدن به اسباب بازی درون ظرف دست می‌کشید. او حالا کلمات را به خوبی می‌فهمد و نام‌های آشنا را درک می‌کند. اسباب بازی‌هایی که قدرت تحرک و کنجکاوی و منطق او را پرورش می‌دهند، مناسب این سن هستند.

 

واکر

واکر یا دیگر اسباب بازی‌های چرخ دار به کودک شما اجازه می‌دهد مهارت جدید قدم برداشتن را تمرین کند. صندوقچه‌های چرخ دار یا حتی جاروبرقی نیز در این سن یک اسباب بازی مهیج برای نوزاد به حساب می‌‌آیند. او می‌تواند به این اسباب بازی‌ها چنگ بیندازد، بایستد و چند قدمی با آن‌ها راه برود. فقط حواستان باشد این وسايل به قدر کافی سنگین باشند تا وقتی کودک شما به آن‌ها تکیه می‌کند، چپه نشوند. به او اجازه بدهید با این اسباب بازی‌های مهیج مهارت راه رفتن را تمرین کند تا رفته رفته آن قدم‌های لرزان به گام‌هایی استوار و محکم تبدیل شوند. اسباب بازی‌های چرخ دار که کودک بتواند آن‌ها را هل بدهد و راه ببرد حتی بعد‌ها هم که راه رفتن را یاد می‌گیرد جذابیتشان را از دست نمی‌دهند و کودک شما حتی تا 5- 4 سالگی هم با این اسباب بازی‌ها سرگرم خواهد شد.

 

کوبه هوش

کودک در این سن منطقی نسبی دارد و اختلافات و شکل اجسام را تشخیص می‌دهد. به همین دليل کوبه‌های هوش و اسباب بازی‌های مشابه آن مناسب این سن هستند، این کوبه‌ها از اجسام هندسی پلاستیکی شکلی تشکیل شده‌اند که کودک باید هر شکل هندسی را در جای خودش بگذارد. این اسباب بازی هم سرگرم‌کننده است و هم باعث هماهنگی عضلات چشم و دست و هم پرورش دقت و سرعت عمل می‌شود. با این اسباب بازی کودک شما آزمون و خطا را یاد می‌گیرد و بار‌ها و بار‌ها تلاش می‌کند تا یک جسم مربع شکل را از جایگاه دایره‌ای عبور دهد و با تلاش‌های بسیار می‌فهمد که اجسام چه شکلی دارند و چرا یک مربع از جایگاه دایره‌ای عبور نمی‌کند. او آنقدر این کار را تکرار می‌کند تا به هدف برسد.

 

بیلچه و سطل

بیلچه و سطل هم یکی از اسباب بازی‌های ساده و ارزان قیمتی است که کودکان را به خوبی سرگرم می‌کند و آن‌ها از بازی کردن با این ابزار ساده لذت می‌برند، به خصوص که در این سن کودکان به پر کردن و خالی کردن علاقه زیادی دارند. اگر هوا خوب است می‌توانید با سطل و بیلچه به کنار ساحل یا پارک بروید و به کودکتان اجازه بازی بدهید. اگر سطل و بیلچه ندارید یا هوا برای این کار مناسب نیست، یک ظرف کوچک و یک قاشق و مقداری اسباب بازی‌های کوچک و مختلف هم برای کودک‌‌ همان کار سطل و بیلچه را انجام می‌دهد. فقط حواستان باشد او اسباب بازی‌ها را به دهان نگذارد.

 

اسباب بازی
نوزادان
هوش
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه