از چه سني ميتوان كودك را در خانه تنها گذاشت؟ <![if gte mso 9]>  <![endif]><![if gte mso 9]> <![endif]><![if gte mso 10]> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-p ...

از چه سني ميتوان كودك را در خانه تنها گذاشت؟

   

يكي از مسائل مهمي كه والدين اجبارا با آن روبرو هستند سني است كه مي توان كودك را چند ساعت در خانه تنها گذاشت و اطمينان داشت كه ميتواند درست تصميم بگيرد و مسئوليت بعضي چيزها را به او واگذار كرد.

شرايط اجتماعي هر نسل با نسل گذشته فرق مي كند.شايد شما در كودكي ميتوانستيد تنها به مغازه نزديك خانه برويد، با كودك همسايه باز كنيد يا قبل از بزرگسالي با اتوبوس واحد از جائي به جائي برويد اما احتمالا اين براي كودك شما در حال حاضر امكان ندارد.

 كودكان 5 تا 7 ساله نبايد اصلا در خانه تنها بمانند. 20 دقيقه تا نيم ساعت در اتاق كناري يا در حياط ،تنها بازي كردن خيلي با اصلا نبودن والدين در خانه فرق مي كند. در هر شرايطي كودك تا 12 سالگي بايد هميشه تحت نظارت و در ديد چشمان پدر و مادرش باشد. تازه در اين سن هم بايد با محدوديتهائي مثل جواب ندادن به تلفن يا باز نكردن در منزل به روي غريبه ها ،به او اجازه داد تنها بماند.

متخصصين معتقدند به هر حال تا 18 سالگي بايد با رعايت تمام احتياطهاي لازم كودك را در جائي تنها گذاشت. بهترين اقدام تا آن زمان اين است كه از ابتدا ،متناسب با سن كودك مهارت هاي رشدي و اجتماعي را به موقع و درست به او آموزش دهيد تا براي مسئوليت هاي بزرگسالي آماده شود.تا آن زمان براي ساعاتي كه غيبت داريد مي توانيد از پرستار بچه، يك همسايه مطمئن يا اقوامتان كمك بگيريد.نكته مهم اين است كه فرزندتان هميشه بايد بداند در هر شرايطي ميتواند روي كمك شما حساب كند و از حمايت كامل برخوردار است.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه